Καραμανδανειο

15 Ιουνίου – Βράβευση από το Καραμανδάνειο Νοσοκομείο Παίδων στο 32ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας

«Μικροί Δωρητές»

Οι πίνακες που ζωγράφισαν οι μαθητές του 32ου ΔΣ Πάτρας με την επιμέλεια
της καθηγήτριας των εικαστικών κ. Νάντιας Στεφανοπούλου

Μια ζεστή βραδιά έζησαν όσοι βρέθηκαν το βράδυ της Κυριακής στο Ιατροπαιδαγωγικό Κέντρο του Καραμανδανείου. Τιμήθηκαν οι δωρητές και οι εθελοντές με την συμβολή των οποίων εξοπλίστηκε το Κέντρο για να προσφέρει τις υπηρεσίες του. Ανάμεσα στα στοιχειώδη ήταν ένα ξεχωριστό δώρο. Πίνακες ζωγραφικής που φιλοτέχνησαν και δώρησαν οι μαθητές του 32ου Δημοτικού Σχολείου Πάτρας. Οι μικροί ζωγράφοι, αν μη τι άλλο, μαθαίνουν από νωρίς την σημασία της προσφοράς. Χρήσιμα μαθήματα, σε ιδιαίτερα κρίσιμες εποχές.

Α.Τ

από την εφημερίδα «Πελοπόννησο»

Από 12/11/123628